Prościarki do drutu

Zapraszamy do zakupu naszych produktów, których jesteśmy producentem i  dystrybutorem. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo!

Cena tylko 730,89zł netto! (899zł brutto)

Aktualny model to następca produkowanej przez nas do roku 2020 ręcznej prościarki do drutu odgromowego. Poprzedni model zyskał bardzo pozytywne oceny i cieszył się dużym powodzeniem, a dzięki Państwa uwagom bieżąca wersja została jeszcze bardziej usprawniona. Urządzenie posiada 9 rolek – im więcej rolek tym dłuższy odcinek, na którym prostowany jest drut, a więc i lepsze efekty pracy. W stosunku do poprzednika wprowadzono kilka usprawnień: zmieniono śruby dociskowe na dłuższe i wytrzymalsze, dzięki temu zwiększył się zakres możliwych do prostowania średnic. Wymieniono pokrętła dociskowe, teraz ich dokręcanie jest bardziej komfortowe. Poprzez przekonstruowanie bocznych blach poprawiono również ergonomię oraz bezpieczeństwo pracy. Aktualnie w sprzedaży wersja z klasyczną korbą, którą dzięki zastosowaniu uniwersalnego gniazda 1/2'' w każdej chwili możną wypiąć lub zastąpić dowolnym innym napędem.


Charakterystyka techniczna: 

- 9 łożyskowanych rolek, z czego 3 w dolnym rzędzie są napędzane.

- rolki z nacięciem w kształcie litery V – możliwe dopasowanie do wielu średnic drutu, a nie jak to bywa w przypadku innych prościarek dedykowane pod konkretną średnicę,

- do prostowania drutu o średnicach w przedziale 5,5-18mm,

- wymienna korba,

- elementy metalowe polakierowane proszkowo, 

- dwie pary niezależnie regulowanych górnych rolek,

- kompaktowe wymiary 186x110x350mm (wys./szer./dł.)

- waga 7kg.

Prostowanie drutu:

1) Odkręcić maksymalnie śruby regulujące (2), tak by nie stawiały oporu podczas wprowadzaniu drutu.

2) Przed wprowadzeniem drutu do prościarki należy wyprostować jego początek na długości około 50cm.

3) Wprowadzić drut między rolki. Drut należy wprowadzić od strony przeciwnej niż umiejscowienie korby (pozycja (3) na schemacie budowy). Drut przeprowadzić tak, by wystawał około 15 cm poza prościarkę.

4) Śruby regulacyjne (2) dokręcać z wyczuciem do momentu, gdy możliwe będzie przesuwanie drutu za pomocą korby oraz wyprowadzany z prościarki drut będzie prosty.

5) Przy użyciu korby (1) wyprostować pożądany odcinek drutu.